Homeopatik İlaçlar Nasıl Yapılır?

Device

Homeopati, vücut, zihin ve duyguların ayrı ve farklı olmayıp aslında tamamen bir bütün olduğu felsefesi üzerine kurulmuştur. Homeopat, bu bakış açısına dayanarak, hastanın fiziksel ve psikolojik tüm semptomlarına uyan bir ilaç arar.

Homeopatik ilaçlar, her canlıda mevcut olan kendini iyileştirme yeteneğini seferber ederek, zihin ve vücuttaki doğal kendini ayarlama mekanizmasının daha etkin çalışmasını sağlar. Doğru ilacı seçmek, bu süreci başlatmak için gereken tam doğru anahtarı seçmek gibidir.

Homeopatik ilaçlar orijinal maddenin su veya alkolde bekletildikten sonra bir dizi seyreltme ve çalkalama yöntemi uygulanması ile üretilmektedir. Bu işlemden sonra elde edilen ilaç laktoz tabletlerine emdirilir.

Device
Remedinin Potensi

Avrupa’daki eczanelerde hazır bulunan homeopatik remediler genellikle 6C ve 30C potens değerindedir. 6C, maddenin 6 kez seyreltme işleminden geçtiğini, her seferinde 1 ölçü preparatın 99 ölçü su ile karıştırılması ve özel bir yöntemle çalkalanması ile elde edilir. Seyreltme ve çalkalama işlemleri 30 kez yapıldığında ise 30C elde edilir. Geleneksel ilaçların aksine, homeopatik remedilerin etkisi seyreldikçe, yani potensleri yükseldikçe artar.