2013 - 2017 Yıllarında Yapılan Eğitimler

Sehgal Homeopati Semineri

Dr.Yogesh Sehgal'in Sehgal Yöntemi'ne ilişkin seminerlerine devam ediyoruz

Tarih: 10 - 12 Kasım 2017
Yer: İstanbul


Homeopati Bilgilendirme Seminerleri

ENTER Enformasyon Tıbbı ve Enerji Terapileri Derneği ve Homeopati İstanbul işbirliği ile Dr. Gökhan Şentürk’ün verdiği 9 seminerden oluşan sertifika programı toplam 110 saat ve 9 hafta sonu sürmüştür.

Tarih: 18 - 19 Şubat 2017
Yer: İstanbul, Türkiye


Scholten'in Mineral Dünyası

Katılımcılar, mineral sistemini mükemmel şekilde anlama fırsatı buldu ve bu remediler hakkındaki bilgilerini zenginleştirdiler. Bu tematik yaklaşım sayesinde henüz tanımadıkları remedileri biIe daha iyi kavrama fırsatını yakaladılar.

Tarih: 27 - 29 Mayıs 2016
Yer: İstanbul

Eğitimim İçeriği:

- Materia Medica’nın sistematik kavranışı

- Dr. Jan Scholten’in periyodik sistemi

- Element tablosu: Seriler ve aşamalar

- Natrium, Kalium, Magnesium, Barium, Strontium, Aluminium, Nitrogenium, Oxygenium, Manganum, Ferrum, Nikel, Technetium, Rhenium vb. remedilerin bir çok örnek ve pratik ipuçlarının vaka videolarıyla anlatımı

- Semptomların kendisi yerine Jan Scholten’in 1995’te geliştirmeye başladığı Kavramlar ve Temalar metodunu kullanarak bu semptomların ifade ettiği kavramlara ulaşırsınız.

Kavramlar

Elementlerin periyodik tablosuyla ilişkili olarak kavramları öğrenmek, ilgili temalar hakkındaki bilginizi derinleştirir. Her bir elementle ilgili kavramları bilmek ise bu elementlerin bileşimlerinden oluşan remedileri kullanabilmenizi sağlar.

Temalar

Örneğin; Calcarea gibi bir bir remediyle ilgili temaları anlamak, Calcaera bileşimlerinde ortak yönleri bilmek, tam doğru remediyi bulmanızı sağlar. Ferrum ve Oxidatum’u ayrı ayrı derinlemesine bilirseniz, Ferrum Oxidatum’u bulmak artık zor olmayacaktır.

Eğitmen: Dr.Vladimir Petroci


Sehgal Yöntemi Eğitimi

Klasik Homeopatide zihin bulgularını kullanmayı kendine has yöntemiyle geliştiren Dr.Sehgal devrim niteliğinde yaklaşımıyla yine Türkiye'de...

Tarih: 11 - 13 Mart 2016
Yer: İstanbul


Scholten Bitkiler Alemi

Dr.Vladimir Petroci'den bu kez Jan Scholten'in bitkiler alemine sistematik yaklaşımını öğrendik.

Dr.Vladimir Petroci tarafından verilen 3 günlük seminerde Scholten'in sistemiyle bitki aileleri, ana karakterleri, ayırt edici özellikleriyle anlatıldı.

Tarih: 09 - 11 Ekim 2015
Yer: İstanbul


Sehgal 2015 Sonbahar Eğitimi

Sehgal Yöntemi, duygu odaklı yaklaşımıyla hızlı ve etkili sonuç almanız için çok önemli bir araç sağlıyor. Her eğitimde yeni ilaçlar ve yeni rubrikleri Dr.Yogesh Sehgal'den öğreniyoruz.

Seminerdeki konular: Rubriklerde ustalaşma, Egotizm rubriği, Taciz/İstismar vakalarında homeopati, çocuklarda davranış bozuklukları ve iki ilaç resmi (Veratrum Album ve Tuberkulinum)

Tarih: 04 - 06 Eylül 2015
Yer: İstanbul


Scholten'in Periyodik Sistemi 1: Mineraller (İSTANBUL)

Katılımcılar, mineral sistemini mükemmel şekilde anladı ve bu remediler hakkındaki bilgilerini zenginleştirdi. Bu tematik yaklaşım sayesinde henüz tanımadıkları remedileri biIe daha iyi kavrama fırsatını yakaladılar.

Tarih: 08 - 10 Mayıs 2015
Yer: İstanbul


Hindistan'da Sehgal Homeopati Eğitimi

2011'den bu yana İstanbul ve İzmir'de gerçekleştirdiğimiz Sehgal Homeopati Seminerlerinin gördüğü ilgiden yola çıkarak 2015 Mart ayında gerçekleşecek eğitim için Hindistan'a gittik. Değerli hocalarımız Dr.Yogesh Sehgal ve Dr.Sanjay Sehgal'i misafir etmek yerine, bu kez de biz onlara ziyaret ettik.

Tarih: 12 - 21 Mart 2015
Yer: Hindistan

9 günlük programımızın içinde Sehgal kardeşlerden aldığımız 3 günlük homeopati eğitiminin yanı sıra Dr.Sehgal'i kliniğinde ziyaret ettik, homeopatik ilaç üreticisi B. Jain'i ziyaret ederek homeopatik ilaç üretimini öğrendik.

Akademik programdan sonra Hindistan'ın en güzel gezi rotası Altın Üçgen'deki tarihi ve kültürel açıdan eşsiz yerleri görerek seyahatimizi sürdürdük.


Sehgal 2014 Sonbahar Homeopati Semineri (İZMİR)

Sehgal seminerleri her seviyede homeopatlar için devam ediyor.

Tarih: 31 Ekim - 02 Kasım 2014
Yer: İzmir

Sehgal yönteminde hastayı en çok etkileyen şikâyeti önemlidir, çünkü bu ana şikâyet aracılığıyla hastanın duyguları, korkuları ve istekleri ifade bulur. Şikâyetin yeri değil, hastanın bu hastalığa karşı tavrı dikkate alınır.

Bu seminer aşağıdaki konuları kapsamıştır:

Platina, Natrium Muriaticum, Staphysagria, Sepia, Kali Carbonicum de diğer Kali bileşikleri ve Canlı vaka çalışması