Diğer Terapiler

< >
 • Rife Frekans Terapisi

  Rife cihazı 1920’lerde Royal Raymond Rife adlı Amerikalı bir bilim adamı tarafından geliştirilmiştir. Her patojenin bir frekansı olduğu, hastalıkların patojenler nedeniyle olduğu ve patojenle aynı frekans verildiği zaman bu patojenlerin öleceği ve patojenin bozduğu hücre frekanslarının düzeleceği teorisi ile çalışmaktadır.

  Devamı
 • SCIO Quantum Biofeedback

  SCIO insanlarda sağlık sorunları ve enerji dengesizliklerini bulan ileri teknoloji bir tamamlayıcı tıp cihazıdır.
  SCIO vücuttaki virüsleri, allerjileri, besinlere hassasiyet ve eksikliklerini, vücudun biyolojik reaksiyonlarını ve titreşimlerini saptayarak ortaya çıkarır.

  Devamı
 • IMEDIS Biorezonans Terapisi

   IMEDIS Expert ileri teknoloji vücut tanılama ve terapi sistemi, elektro akupunktur yöntemiyle tanı ve terapi, bio-işlevsel tanılama, biorezonans terapi ve tıbbın diğer alanlarındaki en güncel başarıların bir sentezidir.

  Devamı

Seyahat Çantanız İçin

Seyahat Çantanız İçin 15 Remedi
 
Tatilinizi ister deniz kenarında, ister dağlarda geçirin, yanınıza acil durumlar için bu 15 remediyi almayı unutmayın.
 
ACONIT: Aniden ortaya çıkan rahatsızlıklarda, soğuk rüzgarda ya da cerayanda kalma sonrası ortaya çıkan şikayetlerde ilk alınacak maddedir. Soğuk ayaklar, terlenmeyen yüksek ateş, solgun yüz Aconit’ten fayda sağlayabilir. Aconit, korku ve şok sonrasında da alınabilecek akut bir maddedir.
 
APIS: Böcek sokmaları. Cildin sulu ve açık renkli şişlikleri. Kulak ve boyunda batıcı ve yanıcı ağrı. Öğleden sonra başlayan, ateş sırasında susanmayan, soğuk kompresin iyi geldiği durumlar.
 
ARNICA: Yaralanma, kanama, burkulma ve ezilmelerde alınacak ilk madde.
 
ARSENICUM ALBUM: Bulantı ve kusma ile birlikte yanıcı mide ağrısı, ishal, aşırı halsizlik. Yiyeceklerin kokusu ve görüntüsü bile kötü gelir. Küçük yudumlar halinde su içmek, korku, huzursuzluk ve üşüme.
 
BRYONIA: Batıcı ağrılarla kuru öksürük. Bel ağrısı, hareket ağrıyı arttırır. Şikayetler yavaş gelişir, hasta yalnız ve sessiz bir ortamda kalmak ister. 
 
CANTHARIS: İdrar yolları enfeksiyonu, sık idrara çıkma, kanlı idrar, idrara çıkma sırasında kuvvetli ve yanıcı ağrı.  Cantharis su toplama olan akut yanıklarda, yanma ve kaşıntı olan böcek sokmalarında da kullanılır. 
 
BELLADONNA: Boyun ağrısı yapan gribal enfeksiyonlar, kuru öksürük, güneş çarpması, zonklayan baş ağrısı, ateş sırasında çok terleme, kırmızı surat.
 
COCCULUS: Araba tutması, baş dönmesi.
 
DULCAMARA: Islak mayoyla durma sonrasında idrar yolları enfeksiyonu, kulak ağrısı, klimalı ortamda kalma nedenli nevraljiler.
 
FERRUM PHOSPHORICUM: Kulak enfeksiyonu, az terlenen hafif ateş, gelip giden şikayetler, sık burun kanaması.
 
HEPAR SULFURIS: Enfeksiyonlu yüzeysel yaralar. Boğazda batıcı ağrı, soğuğa ve ceryanda kalmaya karşı aşırı hassasiyet.
 
LEDUM: İltihaplı böcek sokmaları veya diğer batma ve kesik şeklindeki yaralanmalarda. Soğuk kompresin ve yukarı kaldırmanın iyi geldiği burkulmalarda.
 
NUX VOMICA: Fazla alkol alınan bir gecenin sabahında, fazla yemek, alkol, sigara, gece geç yatma sonrasında. Jetlag. Tıkalı burun, kuru öksürük, kramplı mide ve bağırsak şikayetleri olan gribal enfeksiyonlarda.
 
RHUS TOXICODENDRON: Burkulma veya aşırı zorlanma (örn. Yük taşıyarak) sonucundaki şikayetler, genellikle terleme ve sonrasında soğuma ile birlikte. Eklem ağrıları, bel ağrısı. Ağrılar harekete devam edince hafifler. Uçuk gibi yanıcı cilt problemlerinde.
 
VERATRUM ALBUM: Alında soğuk terleme ile birlikte ishal. Çok susama. Başdönmesi, bayılmaya meyil.
 
Uyarı: Burada yer alan öneriler bilgi verme amaçlı olup doktorunuza danışmanın yerini tutmaz. Şikayetleriniz hakkında mutlaka doktorunuza danışın.