Diğer Terapiler

< >
 • Rife Frekans Terapisi

  Rife cihazı 1920’lerde Royal Raymond Rife adlı Amerikalı bir bilim adamı tarafından geliştirilmiştir. Her patojenin bir frekansı olduğu, hastalıkların patojenler nedeniyle olduğu ve patojenle aynı frekans verildiği zaman bu patojenlerin öleceği ve patojenin bozduğu hücre frekanslarının düzeleceği teorisi ile çalışmaktadır.

  Devamı
 • SCIO Quantum Biofeedback

  SCIO insanlarda sağlık sorunları ve enerji dengesizliklerini bulan ileri teknoloji bir tamamlayıcı tıp cihazıdır.
  SCIO vücuttaki virüsleri, allerjileri, besinlere hassasiyet ve eksikliklerini, vücudun biyolojik reaksiyonlarını ve titreşimlerini saptayarak ortaya çıkarır.

  Devamı
 • IMEDIS Biorezonans Terapisi

   IMEDIS Expert ileri teknoloji vücut tanılama ve terapi sistemi, elektro akupunktur yöntemiyle tanı ve terapi, bio-işlevsel tanılama, biorezonans terapi ve tıbbın diğer alanlarındaki en güncel başarıların bir sentezidir.

  Devamı

Homeopatinin Kullanıldığı Durumlar

İyileşme gücü insanın içindedir. Ancak duygusal ve fiziksel travmalar, maruz kalınan toksik maddeler, çevresel etkenler gibi çeşitli nedenlerle yaşam gücü zayıflar; kendini onarmak ve dengede tutmak için ihtiyacı olan enerjiyi stresle başetmek için harcar.

Homeopati insanın kendini iyileştirebileceği her durumda kullanılır. Homeopatinin etki mekanizması, vücuda kendini iyileştirmesi için gerekli bilgiyi verir ve iyileşme yönüne odaklanmasını sağlar.

Örneğin, Tip I diyabet gibi insülin üreten hücrelerin pankreasta vücut tarafından tamamen yokedildiği durumlarda erken dönemde yakalanmazsa homeopati remediler etkili olamazlar, ancak diğer metabolik olayları dengeleyerek hastanın yaşam kalitesini yükseltirler.

Romatizmal hastalıklar, iltihabi bağırsak hastalıkları ya da astım gibi bağışıklık sistemiyle doğrudan ilgili hastalıklar homeopatiden fayda görme şansı yüksek hastalık gruplarındandır.