Diğer Terapiler

< >
 • Rife Frekans Terapisi

  Rife cihazı 1920’lerde Royal Raymond Rife adlı Amerikalı bir bilim adamı tarafından geliştirilmiştir. Her patojenin bir frekansı olduğu, hastalıkların patojenler nedeniyle olduğu ve patojenle aynı frekans verildiği zaman bu patojenlerin öleceği ve patojenin bozduğu hücre frekanslarının düzeleceği teorisi ile çalışmaktadır.

  Devamı
 • SCIO Quantum Biofeedback

  SCIO insanlarda sağlık sorunları ve enerji dengesizliklerini bulan ileri teknoloji bir tamamlayıcı tıp cihazıdır.
  SCIO vücuttaki virüsleri, allerjileri, besinlere hassasiyet ve eksikliklerini, vücudun biyolojik reaksiyonlarını ve titreşimlerini saptayarak ortaya çıkarır.

  Devamı
 • IMEDIS Biorezonans Terapisi

   IMEDIS Expert ileri teknoloji vücut tanılama ve terapi sistemi, elektro akupunktur yöntemiyle tanı ve terapi, bio-işlevsel tanılama, biorezonans terapi ve tıbbın diğer alanlarındaki en güncel başarıların bir sentezidir.

  Devamı

Homeopati ve Diğer İlaçlar

Homeopati modern ilaçlarla etkileşim içine girmez. Homeopatik remediler başka bir ilaçla birlikte alınabilir, diğer ilacın etkisini azaltmaz ya da birlikte kullanımdan kaynaklanan bir etki ortaya çıkmaz.
 
Akut vakalarda ilk başvurulan yöntemin homeopati olması, vücudun kendi kendini iyileştirme gücünü harekete geçirecek, farklı bir ilaç almaya gerek kalmaksızın hızla iyileşmek mümkün olacaktır.
Kronik vakalarda ise genellikle modern tıp hastayı tedavi etmekte yetersiz kalmakta, ilaca bağımlı şeklide ve yaşam kalitesinden ödün vererek yaşamın idamesini 
 
Yaklaşımlardaki farklılığa rağmen homeopati ve modern tıp birbirlerini tamamlar şekilde uygulanabilirler. Homeopati alanında eğitimli bir tıp doktoru iki alandaki yöntemlerden, sizin durumunuz için en uygun olanını belirleyecektir.