Diğer Terapiler

< >
 • Rife Frekans Terapisi

  Rife cihazı 1920’lerde Royal Raymond Rife adlı Amerikalı bir bilim adamı tarafından geliştirilmiştir. Her patojenin bir frekansı olduğu, hastalıkların patojenler nedeniyle olduğu ve patojenle aynı frekans verildiği zaman bu patojenlerin öleceği ve patojenin bozduğu hücre frekanslarının düzeleceği teorisi ile çalışmaktadır.

  Devamı
 • SCIO Quantum Biofeedback

  SCIO insanlarda sağlık sorunları ve enerji dengesizliklerini bulan ileri teknoloji bir tamamlayıcı tıp cihazıdır.
  SCIO vücuttaki virüsleri, allerjileri, besinlere hassasiyet ve eksikliklerini, vücudun biyolojik reaksiyonlarını ve titreşimlerini saptayarak ortaya çıkarır.

  Devamı
 • IMEDIS Biorezonans Terapisi

   IMEDIS Expert ileri teknoloji vücut tanılama ve terapi sistemi, elektro akupunktur yöntemiyle tanı ve terapi, bio-işlevsel tanılama, biorezonans terapi ve tıbbın diğer alanlarındaki en güncel başarıların bir sentezidir.

  Devamı

Evdeki Acil Durumlar İçin

Şikayetleriniz, aşağıdaki tablolardan birine uyuyorsa, evinizde bulunacak bir homeopatik kit yardımınıza koşabilir ve çok kısa sürede şikayetlerin bittiğini görebilirsiniz. Ancak ciddi bir rahatsızlığınız olması halinde mutlaka doktorunuza danışın.

1) ACONIT: Aniden başlayan rahatsızlıklarda ACONIT ilk akla gelen remedidir. Aniden başlayan soğuk algınlığı, ateş, özellikle soğuk hava, yağmurda kalma, soğuk rüzgara maruz kalma, korku, panik sözkonusu olduğunda ACONIT şikayetleri geçirebilir. Ateşliyken yüz soluktur, terleme yoktur.

2) ALLIUM CEPA: Çok miktarda, su gibi, yakıcı burun akıntısı, yaşaran gözlerle seyreden nezlelerde kullanılır. Başağrısı görülebilir. Akşamları ve sıcak odaya girildiğinde şikayetler artar.

3) AMBRA: İşte veya okulda yaşanan zorluklar nedeniyle uykunuz kaçtığında. Televizyon karşısında uyuya kalıp, yatağa gittiğinizde uykunuz kaçıyorsa. Gürültü ve müziğe karşı aşırı hassassanız. Konsantre olamıyorsanız, konuşurken ne diyeceğinizi unutuyorsanız.

4) ANTIMONIUM CRUDUM: Yemeği fazla kaçırdığınızda oluşan mide şikayetlerinde, özellikle ishal ve kabızlık dönüşümlü olarak ortaya çıkıyorsa. Beyaz paslı dil. Mide bulantısı olmadan şiddetli kusma. Ekşi yiyecekleri canı çekmeye başladıysa.

5) APIS: Ani ve şiddetli şikayetlerde kullanılır. Şişme, ödem en belirgin özelliğidir; arı sokması gibi. Öğleden sonra başlayan kulak ağrısı. Susama olmayan ateş. Batıcı, yanıcı ağrılar. Soğuk uygulamanın iyi geldiği durumlar.

6) ARGENTUM NITRICUM: Heyecanda ishal olduysanız. Yemeklerden sonra şişkinlik, geğirme. Tatlıların iyi gelmemesi. Ses kısıklığı. Sınav korkusu. Hem sıcak basıp hem de yüzünüz solgunsa.

7) ARNICA: Yaralanmalar, özellikle ezilme, morarma varsa; cerrahi operasyonlarda, fiziksel zorlanmalarda.

8) ARSENICUM ALBUM: Üşüme, huzursuzluk, aşırı halsizlik, midede yanıcı ağrılar, mide bulantısı, kusma, yiyeceklerin görüntüsü ve kokusuna bile tahammül edememe, yemekten sonra ishal ARSENICUM ALBUM belirtilerindendir. Susar ama küçük yudumlarla yavaş yavaş su içer. Gece ortaya çıkan astım nöbetlerine iyi gelebilir.

9) BELLADONNA: Bu da ani ve şiddetli başlayan şikayetlerde kullanılır. Yüksek ateş. Ateş sırasında kızarmış bir surat; eller ve ayaklar soğukken kızarmış sıcak bir cilt. Zonklayıcı başağrısı. Şikayetler genellikle geceyarısından önce ortaya çıkar.

10) BERBERIS:  Böbrek, mesane ve idrar yolu şikayetlerinde, batıcı ağrılar olduğunda, sık idrara çıkma hissi geliyorsa. Sol taraflı diz ağrısında kullanılabilir. Hareket etmek kötü gelir.

11) BRYONIA: Hareket etmek kötü gelir. Batıcı ağrıları vardır, ama ağrıyan tarafın üstüne yatmak veya bastırmak hafifletir. Çok susar. Şikayetler çok yavaş ilerler. Öfkeli olabilir, rahat bırakılmak ister.

12) CANTHARIS: idrar öncesinde, yaparken ve yaptıktan sonra şiddetli, yanıcı ağrı; idrarda kan olduğu durumlarda kullanılır. Yanık sonrası bül oluştuysa da uygundur.

13) CAPSICUM: Şiddetli kulak ağrılarında, kulakların arkasına dokunulmasına karşı hassasiyet varsa. Boğazda, mesanede ve bağırsaklarda yanıcı, batıcı ağrılar olduğunda. Öksürürken başı patlayacakmış gibi ağrıyorsa. Çok susar. Üşür ama yanakları kırmızıdır.

14) CHAMOMILLA: Şiddetli, ani, ağrılı, aşırı hassas ve değişken. Bir yanak kırmızı, diğer yanak solgun. Yeşilimsi dışkı, ishal. Huzursuz, aşırı hassas ve öfkeli.

15) COCCULUS: Başdönmesi ve kusma eşliğinde araba tutması, deniz tutması, migren durumlarında kullanılır.

16) COLOCYNTHIS: Karın ağrıları, adet ağrıları, sıcak uygulaması, üstüne basmak ve karın üstüne katlanmak iyi geliyorsa, ağrı sırasında huzursuzluk hissi varsa COLOCYNTHIS size iyi gelebilir.

17) DROSERA: Nöbetler halinde ve nefesi daralarak öksürmek, özellikle de yatarken oluyorsa DROSERA  çözüm olabilir. Balgam çıkana kadar öksürük geçmez, öksürük sırasında burun kanaması görülebilir.

18) FERRUM PHOSPHORICUM: Vücudu (gözler, kulaklar, boyun) kırmızı ve ağrılıdır, şikayetler gelip gider. Sık burun kanaması görülür. Ateşinin yüksek olduğu anlaşılmaz; çok az terler, terlerse de yüzü terler.

19) GELSEMIUM: Baş ağrısı, baş dönmesi, görme bozukluğu, titreme. Soğuk algınlığında ateş sadece kafada hissedilir. Sınav korkusu, uçak korkusu, doğum korkusu. Hastanın yüzü kırmızıdır ama üşür.

20) HEPAR SULPHUR: Koyu, sarı-yeşil vücut ifrazatları görüldüğünde. Hasta soğuk havaya ve ceryanda kalmaya karşı aşırı hassastır. Hastalığı sırasında sinirli ve öfkeli olur. Çok terler. Öksürüğü gevşektir.

21) HYPERICUM: Sinir uçlarının yoğun olduğu parmak ucu, el, diş gibi bölgelerdeki yaralanmalarda
kullanılır. Ağrılar batıcı, sinir boyunca şimşek çakar gibi, yara dokunmaya karşı hassastır.

22) IPECACUANHA: Hırıltılı öksürük, devam eden mide bulantısı, geğirme, kusma görülür. Partide yemeği fazla kaçırdıysanız IPECACUANHA iyi gelebilir. Dilde pas yoktur. Açık kırmızı, nabız gibi atan kanamalarda da kullanılır.

23) MAGNESIUM PHOSPHORICUM: Sinirli, aşırı hassas kişilerin şiddetli adet ağrıları, baş ağrıları, kolik tarzı karın ağrıları olduğunda kullanılabilir. Hasta ağrıdan iki büklüm olur. Ağrıya sıcak içecek, sıcak kompres, ovuşturmak, üstüne bastırmak, dolaşmak iyi gelir. Ağrı aniden girer, şiddetlidir, hasta yüksek sesle bağırır. Ağrıyan taraf dokunmaya karşı hassastır. Geceleri kötüleşir. Gece ortaya çıkan kramplar, kolik, adet sancılarında işe yarayabilir.

24) MERCURIUS SOLUBILIS:
Bademciklerin üstünü kaplayan gri ya da açık sarı, kötü kokulu krup, kötü ağız kokusu, metalik bir tat, geceleyin uyurken tükürüğün yastığa akması, gece ortaya çıkan kemik ağrıları, boğaz ağrısı, ağızda aft, kolay kanayan süngerimsi dişetleri bu remediden fayda görür.

25) NUX VOMICA: Aşırılıklardan sonra, yani fazla yeme-içme, fazla ilaç, fazla iş, stres veya uykusuzluk durumlarında iyi gelir. Şikayetler genellikle sindirim sisteminde veya baş ve alın bölgesinde ortaya çıkar. Sabah erken saatlerde tüm şikayetler artar. Temiz hava iyi gelir. Sabırsız, sinirli, öfkeli bir yapı, solgun bir görünüm NUX VOMICA’nın uygun remedi olduğunu gösterebilir.

27) RHUS TOX: Sabahları tutuk kalkıp hareket etmenin iyi geldiği eklem ve bel ağrılarında kullanılır. Şikayetler soğuk ve nemli hava, soğuk rüzgarda kalma nedeniyle başlar.