Diğer Terapiler

< >
 • Rife Frekans Terapisi

  Rife cihazı 1920’lerde Royal Raymond Rife adlı Amerikalı bir bilim adamı tarafından geliştirilmiştir. Her patojenin bir frekansı olduğu, hastalıkların patojenler nedeniyle olduğu ve patojenle aynı frekans verildiği zaman bu patojenlerin öleceği ve patojenin bozduğu hücre frekanslarının düzeleceği teorisi ile çalışmaktadır.

  Devamı
 • SCIO Quantum Biofeedback

  SCIO insanlarda sağlık sorunları ve enerji dengesizliklerini bulan ileri teknoloji bir tamamlayıcı tıp cihazıdır.
  SCIO vücuttaki virüsleri, allerjileri, besinlere hassasiyet ve eksikliklerini, vücudun biyolojik reaksiyonlarını ve titreşimlerini saptayarak ortaya çıkarır.

  Devamı
 • IMEDIS Biorezonans Terapisi

   IMEDIS Expert ileri teknoloji vücut tanılama ve terapi sistemi, elektro akupunktur yöntemiyle tanı ve terapi, bio-işlevsel tanılama, biorezonans terapi ve tıbbın diğer alanlarındaki en güncel başarıların bir sentezidir.

  Devamı

Eğitimler

 • Scholten'in Mineral Krallığı

  Eğitim Başlangıç Tarihi

  14

  Ara
  2018
  Eğitim Bitiş Tarihi

  16

  Ara
  2018

  Slovakya Homeopati Akademisi Başkanı Dr.Vladimir Petroci, Jan Scholten'in periyodik tabloya dayanan sistematik yaklaşımıyla mineralleri anlatıyor.

   

  Katılımcılar, mineral sistemini mükemmel şekilde anlayacak ve bu remediler hakkındaki bilgilerini zenginleştirecekler. Bu tematik yaklaşım sayesinde henüz tanımadıkları remedileri biIe daha iyi kavrama fırsatını yakalayacaklar.

   

  İçerik:

  Materia Medica’nın sistematik kavranışı

   

  Dr. Jan Scholten’in periodik sistemi

   

  Mineraller ve elementler

   

  Element tablosu: Seriler ve aşamalar

   

  2-6 arası serilerden remedilerin (Natrium, Kalium, Magnesium, Barium, Strontium, Aluminium, Nitrogenium, Oxygenium, Manganum, Ferrum, Nikel, Technetium, Rhenium...) bir çok örnek ve pratik ipuçlarının vaka videolarıyla anlatımı

   

  Dr. Vladimir Petroci Kimdir?

  1965’te Slovakya’da doğan Petroci, iç hastalıkları ve göğüs hastalıkları uzmanıdır. 1991’den bu yana homeopatik hekim olarak çalışmaktadır. 2005 yılında kurduğu Slovak Klasik Homeopati Akademisi’nin başkanıdır. Aynı zamanda başkanı olduğu Slovak Homeopatlar Odası’nın kurucularından biridir. Dr.Jan Scholten’in sistematik yaklaşımıyla homeopati eğitimleri vermekte, Slovakya’da dünya çapında ünlü homeopatların katıldığı seminerler düzenlemekte ve çoğunluğu Jan Scholten’in kitapları olmak üzere homeopati kitaplarını Slovak ve Çek dillerine çevirerek yayınlamaktadır. Çocuk remedilerinin arketipik esaslarıyla ilgili bir kitabın yazarıdır.

   

   

  Jan Scholten Kimdir?

  1951’de Hollanda’da doğan Jan Scholten 1983’de tıp fakültesini bitirdikten sonra akupunktur ve homeopati ile ilgilenmeye başladı. Bunların yanısıra, ortomoleküler tıp, Bach remedileri gibi diğer alternatif tıp alanlarıyla da ilgilendi. 1985’ten bu yana 6 homeopatla birlikte Hollanda’da bir homeopati kliniğinde çalışmakta. 1987’den bu yana da SHO’da eğitmenlik yapmakta. 1993 yılında “Homoeopathy and Minerals”, 1996’da “Homoeopathy and the Elements” adlı kitapları yayınlandı. Scholten kitaplarında homeopati ve periyodik sistemdeki elementleri anlatmakta, periyodik sistemdeki tüm elementlerin remedi resimlerini tarif etmektedir. Periyodik sistemde tüm mevcut elementler, Hidrojenden Radona kadar, ve hatta Uranyum, Plutonyum gibi radyoaktif elementler bir tablo halinde bulunmaktadır. Bu tabloda elementler satırlar ve sütunlar halinde gruplanmış durumdadır. Scholten periyodik sistemin homeopatide kullanımı için bir teori geliştirilmiştir.

   

  Bu teoriye göre her sıra ve her sütunun kendine has bir teması vardır. Periyodik tablodaki 7 sıraya seri adı verilir. Birinci seri olan Hidrojen serisinin teması “meydana gelmek”dir. İkinci seri olan Karbon serisinin teması “Ego”; üçüncü seri olan Silisyum serisinin teması “ilişkiler”; dördüncü olan Demir serisinin teması “iş”; beşinci seri olan Gümüş serisinin teması “yaratıcılık”; altıncı seri olan Altın serisinin teması “kral/lider”dir. Yedinci seri olan Uranyum serisinin teması ise “sezgi”dir.

   

  Her bir seri kendi içinde gelişim gösterir; her serinin teması 18 aşamada gelişir. Bu aşamalar, yani sütunlar, bir temanın başlaması, yükselmesi, tepeye ulaşması, inişe geçmesi ve sona ulaşması aşamalarından oluşan bir gelişim döngüsünü gösterir.

   

  « Tüm Eğitimler