Diğer Terapiler

< >
 • Rife Frekans Terapisi

  Rife cihazı 1920’lerde Royal Raymond Rife adlı Amerikalı bir bilim adamı tarafından geliştirilmiştir. Her patojenin bir frekansı olduğu, hastalıkların patojenler nedeniyle olduğu ve patojenle aynı frekans verildiği zaman bu patojenlerin öleceği ve patojenin bozduğu hücre frekanslarının düzeleceği teorisi ile çalışmaktadır.

  Devamı
 • SCIO Quantum Biofeedback

  SCIO insanlarda sağlık sorunları ve enerji dengesizliklerini bulan ileri teknoloji bir tamamlayıcı tıp cihazıdır.
  SCIO vücuttaki virüsleri, allerjileri, besinlere hassasiyet ve eksikliklerini, vücudun biyolojik reaksiyonlarını ve titreşimlerini saptayarak ortaya çıkarır.

  Devamı
 • IMEDIS Biorezonans Terapisi

   IMEDIS Expert ileri teknoloji vücut tanılama ve terapi sistemi, elektro akupunktur yöntemiyle tanı ve terapi, bio-işlevsel tanılama, biorezonans terapi ve tıbbın diğer alanlarındaki en güncel başarıların bir sentezidir.

  Devamı

Eğitimler

 • Homeopatik Detoks Semineri

  Eğitim Başlangıç Tarihi

  21

  Tem
  2018
  Eğitim Bitiş Tarihi

  22

  Tem
  2018

  Dr.Gökhan Şentürk tarafından verilecek iki günlük seminerde, homotoksikoloji yaklaşımıyla hastalıkların değerlendirilmesi, aşı detoksifikasyonu, ilaç detoksifikasyonu, klasik homeopati ile nasıl sentezleneceği konuları anlatılacaktır.

   

  Homotoksikoloji

   

  Aşı Detoksu

   

  İlaç Detoksu

   

  Klasik homeopati ile sentez

   

   

  Kimler Katılmalı?

   

  Homeopatlar, homeopati eğitimi alanlar, bütüncül tıp bilgisini ve pratiğini geliştirmek isteyen doktorlar.

   

   

  Eğitim Detayları

   

  Tarih: 21-22 Temmuz 2018

   

  Saat: 10.00-17.00

   

  Yer: Yenilevent - İstanbul

   

  Eğitim ücreti: 700 TL + KDV

   

  Ön ödeme : 200 TL

   

  Kontenjanımız kısıtlı olduğundan ön kayıt yaptırılması gerekmektedir.

   

  Kayıt ve bilgi için: 0212 351 61 00  0505 410 28 77

   

   bilgi@homeopati.com.tr

   

   

  HOMEOPATİK DETOKS

   

  Klinik deneyimlere göre, otizm, ADHD, astım, depresyon, epilepsi, MS gibi hastalıkların, bazı aşılar, düzenli kullanılmış bazı ilaçlar, çevresel toksik maruziyetler ve bazı hastalıklardan sonra başladığını görüyoruz. Özellikle gebelikte ve iki yaşa kadar olan dönemde alınan ilaçlar ve yapılan aşılar, annenin ve bebeğin enerjetik alanı üzerine bozucu etki yaratabilir. Bu faktörlerin homeopatik olarak hazırlanan, seyreltilmiş ve potansiyelize edilmiş formları belli bir takvim dahilinde verildiğinde, hastanın enerjetik alanı bu toksik maddelerin veya hastalıkların baskısından temizlenmektedir.

   

  Klasik homeopatik tedaviyle birleştiğinde Homeopatik Detoks yöntemi, kişinin iyileşme sürecini hızlandırmakta ve kolaylaştırmaktadır.

   

   

  HOMOTOKSİKOLOJİ

   

  Homotoksikoloji, hastalıkların homotoksinlerden (insan organizmasında doğrudan ya da dolaylı olarak toksik bir yük oluşturan maddelerden) kaynaklandığı prensibine dayanır. Hücre dışı matriks, kılcal damar sistemi, lenf damarları ve hücreler arasında moleküler bir filtre görevi görür. Bir hücreye ulaşan tüm maddeler ve bilgiler, hücre dışı matrisin moleküler filtresinden süzülür. Filtre tıkanabilir, ancak uygun detoksifikasyon önlemleri ile işlevselliği geri kazandırılabilir.

   

  Homotoksikoloji, detoksifikasyon ve atılım organlarını güçlendirmek, hücre dışı matriste birikmiş toksinleri uzaklaştırmak, bağışıklık sistemini uyarmak ve vücudu yeniden dengelemek suretiyle bütünü düzenlemeyi amaçlar. Allopatik ilaçlar toksik yükü hafifletmek yerine semptomları hafifletmek için tasarlanmıştır. Homotoksikoloji, homeopati ile birleştiğinde, toksisiteyi kaldırarak iyileşme süreçlerini iyileştirmek için çalışır. Reckeweg'e göre, homotoksinler iki gruba ayrılır: ekzojen ve endojen. Ekzojen homotoksinler, çevrede bulunan ve vücut üzerinde toksik etki yapan maddelerdir. Endojen homotoksinler ise vücut tarafından yaratılır; asitler ve serbest radikaller gibi metabolik ara ürünler veya son ürünlerdir. Vücutta biriken bu zehirli maddeler, normal fizyolojik süreçlerle onları ortadan kaldıramayacağımız zaman bir yük haline gelir.

   

  « Tüm Eğitimler