Diğer Terapiler

< >
 • Rife Frekans Terapisi

  Rife cihazı 1920’lerde Royal Raymond Rife adlı Amerikalı bir bilim adamı tarafından geliştirilmiştir. Her patojenin bir frekansı olduğu, hastalıkların patojenler nedeniyle olduğu ve patojenle aynı frekans verildiği zaman bu patojenlerin öleceği ve patojenin bozduğu hücre frekanslarının düzeleceği teorisi ile çalışmaktadır.

  Devamı
 • SCIO Quantum Biofeedback

  SCIO insanlarda sağlık sorunları ve enerji dengesizliklerini bulan ileri teknoloji bir tamamlayıcı tıp cihazıdır.
  SCIO vücuttaki virüsleri, allerjileri, besinlere hassasiyet ve eksikliklerini, vücudun biyolojik reaksiyonlarını ve titreşimlerini saptayarak ortaya çıkarır.

  Devamı
 • IMEDIS Biorezonans Terapisi

   IMEDIS Expert ileri teknoloji vücut tanılama ve terapi sistemi, elektro akupunktur yöntemiyle tanı ve terapi, bio-işlevsel tanılama, biorezonans terapi ve tıbbın diğer alanlarındaki en güncel başarıların bir sentezidir.

  Devamı

Eğitimler

 • Scholten'in Periodik Sistemi 1: Mineraller (İZMİR)

  Eğitim Başlangıç Tarihi

  23

  May
  2014
  Eğitim Bitiş Tarihi

  25

  May
  2014
  • Materia Medica’nın sistematik kavranışı
  • Dr. Jan Scholten’in periodik sistemi
  • Homeopati ve mineraller
  • Homeopati ve elementler
  • Element tablosu: Seriler ve aşamalar
  • 2-6 arası serilerden remedilerin (Natrium, Kalium, Magnesium, Barium, Strontium, Aluminium, Nitrogenium, Oxygenium, Manganum, Ferrum, Nikel, Technetium, Rhenium...) bir çok örnek ve pratik ipuçlarının vaka videolarıyla anlatımı 

  Katılımcılar, mineral sistemini mükemmel şekilde anlayacak ve bu remediler hakkındaki bilgilerini zenginleştirecekler. Bu tematik yaklaşım sayesinde henüz tanımadıkları remedileri biIe daha iyi kavrama fırsatını yakalayacaklar.

  Katılım ücreti için lütfen bizimle bağlantıya geçin.

   

  JAN SCHOLTEN KİMDİR

  1951’de Hollanda’da doğan Jan Scholten 1983’de tıp fakültesini bitirdikten sonra akupunktur ve homeopati ile ilgilenmeye başladı. Bunların yanısıra, ortomoleküler tıp, Bach remedileri gibi diğer alternatif tıp alanlarıyla da ilgilendi. 1985’ten bu yana 6 homeopatla birlikte Hollanda’da bir homeopati kliniğinde çalışmakta. 1987’den bu yana da SHO’da eğitmenlik yapmakta. 1993 yılında “Homoeopathy and Minerals”, 1996’da “Homoeopathy and the Elements” adlı kitapları yayınlandı.

  Scholten kitaplarında homeopati ve periyodik sistemdeki elementleri anlatmakta, periyodik sistemdeki tüm elementlerin remedi resimlerini tarif etmektedir. Periyodik sistemde tüm mevcut elementler, Hidrojenden Radona kadar, ve hatta Uranyum, Plutonyum gibi radyoaktif elementler bir tablo halinde bulunmaktadır. Bu tabloda elementler satırlar ve sütunlar halinde gruplanmış durumdadır. Scholten periyodik sistemin homeopatide kullanımı için bir teori geliştirilmiştir. Bu teoriye göre her sıra ve her sütunun kendine has bir teması vardır. Periyodik tablodaki 7 sıraya seri adı verilir. Birinci seri olan Hidrojen serisinin teması “meydana gelmek”dir. İkinci seri olan Karbon serisinin teması “Ego”; üçüncü seri olan Silisyum serisinin teması “ilişkiler”; dördüncü olan Demir serisinin teması “iş”; beşinci seri olan Gümüş serisinin teması “yaratıcılık”; altıncı seri olan Altın serisinin teması “kral/lider”dir. Yedinci seri olan Uranyum serisinin teması ise “sezgi”dir.

  Her bir seri de kendi içinde gelişim gösterir; her serinin teması 18 aşamada gelişir. Bu aşamalar, yani sütunlar, bir temanın başlaması, yükselmesi, tepeye ulaşması, inişe geçmesi ve sona ulaşması aşamalarından oluşan bir gelişim döngüsünü gösterir. 

   

  DR.PETROCI KİMDİR

  1965’te Slovakya’da doğan Petroci, 1993’te iç hastalıkları, 1996’da da pnömolojik hastalıklar ve tüberküloz uzmanlıklarını aldı. 1990-2002 yılları arasında solunum hastalıkları sanatoryumunda pnömolojist olarak çalıştı. 1991’den bu yana homeopatik hekimlik yapmaktadır. 2005 yılında kurduğu Slovak Klasik Homeopati Akademisi’nin başkanıdır. Aynı zamanda başkanı olduğu Slovak Homeopatlar Odası’nın kurucularından biridir.

  Dr.Jan Scholten’in sistematik yaklaşımıyla homeopati eğitimleri vermekte, Slovakya’da dünya çapında ünlü homeopatların katıldığı seminerler düzenlemekte ve çoğunluğu Jan Scholten’in kitapları olmak üzere homeopati kitaplarını Slovak ve Çek dillerine çevirerek yayınlamaktadır. Çocuk remedilerinin arketipik esaslarıyla ilgili bir kitabın yazarıdır.

  Homeopati eğitimini aşağıdaki şekilde özetleyebileceğimiz Petroci, bunlar dışında pek çok seminere katılmıştır.

  French CEDH School of Homeopathy - 1991

  London College of Classical Homeopathy – 1992 - 1993

  Dutch – Indian School of Homeopathy – 1994- 1996

  Sehgal´s School of Revolutionised Homeopathy (1996 – 2000, 2007-2013)

  Jan Scholten´s Spring Seminars, Utrecht (2003 – 2013 arasında her yıl bir kez Mayıs ayında Hollanda’da)

  Verdiği homeopati eğitimleri ise aşağıdaki şekilde özetlenebilir:

  Homeopathic Faculty / Brno, Czech republic (1998 - 2005)

  Homeopathic school of Alternativa / Prag, Czech republic (2000 – 2004)

  Slovak Medical Homeopathic Society (1998 - 2005) için kurslar

  High Tatras’ta (1998 - 2000) Slovak Homeopatlar için 10 seminer

  Slovak Academy of Classical Homeopathy’yi kurduğu 2005 yılından bu yana yaz tatili hariç her haftasonu 

   

  « Tüm Eğitimler