Diğer Terapiler

< >
 • Rife Frekans Terapisi

  Rife cihazı 1920’lerde Royal Raymond Rife adlı Amerikalı bir bilim adamı tarafından geliştirilmiştir. Her patojenin bir frekansı olduğu, hastalıkların patojenler nedeniyle olduğu ve patojenle aynı frekans verildiği zaman bu patojenlerin öleceği ve patojenin bozduğu hücre frekanslarının düzeleceği teorisi ile çalışmaktadır.

  Devamı
 • SCIO Quantum Biofeedback

  SCIO insanlarda sağlık sorunları ve enerji dengesizliklerini bulan ileri teknoloji bir tamamlayıcı tıp cihazıdır.
  SCIO vücuttaki virüsleri, allerjileri, besinlere hassasiyet ve eksikliklerini, vücudun biyolojik reaksiyonlarını ve titreşimlerini saptayarak ortaya çıkarır.

  Devamı
 • IMEDIS Biorezonans Terapisi

   IMEDIS Expert ileri teknoloji vücut tanılama ve terapi sistemi, elektro akupunktur yöntemiyle tanı ve terapi, bio-işlevsel tanılama, biorezonans terapi ve tıbbın diğer alanlarındaki en güncel başarıların bir sentezidir.

  Devamı

Dr.Hasan Gökhan Şentürk

Dr.Hasan Gökhan Şentürk, homeopati ve biorezonans konunlarında uzmanlaşmış, 2009 yılından bu yana özel muayenehanesinde bütüncül tıp anlayışını uygulayan bir tıp doktorudur.

Çocukluk ve ilk gençlik yıllarını Heybeliada’da geçiren Dr.Hasan Gökhan Şentürk Ankara Deneme Lisesini bitirdi. İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra, 1987-1988 yılları arasında Antakya’da mecburi hizmetini yaptı; 1990-1998 yılları arasında SSK Göztepe Hastanesinin Beyin Cerrahi ve Koroner Yoğun Bakım Ünitelerinde çalıştı. 1996-1998 yılları arasında İ.Ü.DETAM master programına katıldı ve serbest oksijen radikalleri üzerine çalışma yaptı. Sağlık Bakanlığı tarafından verilmiş İşyeri Hekimliği ve Aile Hekimliği sertifikaları bulunmaktadır.
Turkcell’de edindiği İşyeri hekimliği ve KoçAllianz’da edindiği sağlık sigortası hekimliği tecrübesinden sonra ilaç sektörüne geçerek  Eczacıbaşı-Baxter’de Anestezi, Yoğun Bakım, Onkoloji ve Nutrisyon alanlarında medikal müdür olarak çalıştı, pek çok ilaç firmasına medikal eğitimler verdi. 2009 yılından bu yana özel muayenehanesinde hastalarını tedavi etmektedir.

Dr.Hasan Gökhan Şentürk, homeopati ile 1997 yılında Almanya’da tanıştı. Bu konudaki yayınları takip ederken bir yandan da Atina’da çalışan bir homeopattan özel dersler aldı. 2004-2007 yılları arasında Vithoulkas International Homeopathic Academy’de klasik homeopati eğitimi aldı.
2005 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde Bilinçli Hipnoz eğitimi alan Dr.Hasan Gökhan Şentürk, 2010-2011 yıllarında Psikoterapi Enstitüsü’nde Dr.Tahir Özakkaş tarafından verilen Bütüncül Psikoterapi eğitimlerine katıldı. Romanya’daki Victor Babesh Tıp ve Eczacılık Fakültesi tarafından düzenlenen SCIO Kuantum Biofeedback Terapisi sertifika programını tamamlamıştır.
 
Dünyada en yaygın kullanılan homeopati yazılımları Vision ve Akiva'nın Türkiye distribütörüdür.
Scio International S.r.l. firmasının Türkiye temsilcisi olarak Scio ve Eductor Kuantum Biofeedback cihazlarının satış, pazarlama ve eğitim etkinliklerini yürütmektedir.
 
2010 yılından bu yana homeopatide çok önemli bir ekol olan Sehgal Yöntemi'nin yaratıcısı Dr.Sehgal'in oğulları Dr.Yogesh Sehgal ve Dr.Sanjay Sehgal tarafından klasik homeopati ve Sehgal yönteminin birlikte öğretildiği bir dizi seminer düzenlemiştir.
Homeopatinin önde gelen ekollerinden Jan Scholten'in sistematik yaklaşımının Slovakya Homeopati Derneği Başkanı Dr.Vladimir Petroci tarafından öğretildiği seminerleri düzenlemeye devam etmektedir.
Klasik Homeopati Derneği'nin yönetim kurulunda bulunan Dr.Hasan Gökhan Şentürk derneğin düzenlediği homeopati eğitimlerinde eğitmen olarak görev almaktadır.
Liga Enternasyonel Homeopatik Hekimler Derneği ve ECH European Comitee of Homeopathy derneklerinin üyesidir.
ENTER (Enformasyon Tıbbı ve Enerji Terapileri Derneği) kurucu üyesi ve başkanıdır.