Diğer Terapiler

< >
 • Rife Frekans Terapisi

  Rife cihazı 1920’lerde Royal Raymond Rife adlı Amerikalı bir bilim adamı tarafından geliştirilmiştir. Her patojenin bir frekansı olduğu, hastalıkların patojenler nedeniyle olduğu ve patojenle aynı frekans verildiği zaman bu patojenlerin öleceği ve patojenin bozduğu hücre frekanslarının düzeleceği teorisi ile çalışmaktadır.

  Devamı
 • SCIO Quantum Biofeedback

  SCIO insanlarda sağlık sorunları ve enerji dengesizliklerini bulan ileri teknoloji bir tamamlayıcı tıp cihazıdır.
  SCIO vücuttaki virüsleri, allerjileri, besinlere hassasiyet ve eksikliklerini, vücudun biyolojik reaksiyonlarını ve titreşimlerini saptayarak ortaya çıkarır.

  Devamı
 • IMEDIS Biorezonans Terapisi

   IMEDIS Expert ileri teknoloji vücut tanılama ve terapi sistemi, elektro akupunktur yöntemiyle tanı ve terapi, bio-işlevsel tanılama, biorezonans terapi ve tıbbın diğer alanlarındaki en güncel başarıların bir sentezidir.

  Devamı

Çocuklar İçin

Homeopatik remediler çocukların akut hastalıklarında çok etkili oluyor. Şikayetler aşağıdaki tablolardan birine uyuyorsa evinizde bulunacak bir homeopatik kit yardımınıza koşabilir ve çok kısa sürede şikayetlerin bittiğini görebilirsiniz. Ancak şikayetlerin 2-3 saat içinde geçmemesi halinde mutlaka doktorunuza danışın.
 
ACONIT: Akşam yatırırken sağlıklı çocuğunuz geceyarısı ateş, kulak ağrısı veya kuru bir öksürükle uyanırsa. Yüzü ürkek, solgun, sıcak, ama tersiz bir ateşse. Soğuk su içmek istiyorsa. Dokunulmaya, ışığa ve gürültüye karşı aşırı hassassa. Korkulu bir huzursuzluğu varsa. Aconit ateşle başlayan enfeksiyonlarda verilecek ilk remedidir. Bulguların aniden, genellikle de soğuk havada veya rüzgarda kaldıktan sonra başlaması ayırt edicidir.
 
APIS: Böcek sokması sonrasında açık renkli ve nemli şişlerde, batıcı, yanıcı ağrılarda, soğuk kompresin iyi geldiği durumlarda. Öğleden sonra başlayan kuvvetli, batıcı ve yanıcı kulak ağrısında (Kulak ağrısı 2 saat içinde geçmezse acilen muayene için doktora başvurun!)
 
ARNICA: En çok başvuracağınız remedi. Yaralanma, burkulma, vuruk, kırık vakalarında, özellikle yüzeyde kanama varsa verilir. Çantanızda mutlaka bulunsun.
 
BELLIS PERENNIS: Bellis derin doku altı kanama olan yaralanmalarda ideal remedidir. Vuruk, düşme, batma, yırtılma, çıkık gibi durumlarda verilir.
 
ARSENICUM ALBUM: Çok şiddetli bulantı ve kusma, genellikle eş zamanlı ishal. Yiyeceklerin görüntüsü veya kokusu bile dayanılmaz gelir. Çok susayarak soğuk su içer, ama küçük yudumlarla. Yanıcı mide ağrıları, soğuğa karşı hassasiyet. Huzursuzluk, ürkeklik. 
 
BELLADONNA: Boyun, kulaklar, cilt kırmızı ve sıcaktır, ateş gibidir. Aconite gibi Alles an aniden başlar, ancak daha şiddetli, daha dramatiktir. Şikayetler gece yarısından önce, yüksek ateşle başlar. Çocuklar kabuslarında siyah şekiller, büyük siyah köpekler görebilir. Ateşle birlikte şiddetli terleme, kuru öksürük.
 
BRYONIA: Aconit ve Belladonna’nın aksine Bryonia’da şikayetler yavaş başlar. Çocuk erkenden hasta uyanır; rahat bırakılmak ister. Huysuzdur. Boğaz, öksürük, cilt, hepsi kurudur; çok susar.
 
CANTHARIS: Sık idrara çıkma ve idrarda az miktarda kan ile idrar yolları enfeksiyonundan şüphelenilen durumlarda. İdrara çıkmadan önce, sırasında ve sonrasında yanma hissi olur. Şikayetler 2-3 saat içinde geçmezse en kısa zamanda bir doktora gösterin.
 
CARBO VEGETABILIS: Aşırı gazlı mide ve bağırsak enfeksiyonları. Ağrılı ishal. Yüz çok soluktur, soğuk ter. Çocuk kolayca üşür ve üstü örtülü yatmak ister, ama şikayetler açık havada azalır. Odasını havalandırın.
 
CHAMOMILLA: Ağrılı diş çıkarma sırasında, öfkeli, huysuz bebeklerde. Bir kucakta taşınmak ister, bir istemez, bir türlü sakinleşmez. Yanaklarının dişin çıkacağı tarafı kırmızı, diğer tarafı soluktur. Ara ara karın ağrısı, yeşil dışkı.
 
COLOCYNTHIS: Üşüme veya öfke sonrası aniden başlayan, mide, karın gölgesinde kolik benzeri şiddetli ağrılarda. Çocuk ağrı nedeniyle ikiye katlanır; bu şekilde durmak ağrıyı azaltır. Sıcak su torbası ve sıkı sıkı bastırmak iyi gelir. Huysuzdur.
 
DROSERA: Kuru, havlar gibi, peşpeşe öksürük. Akşam çocuğu yatağa koyarken sürekli öksürmeye başlar. Öksürük nöbetleri sırasında kusma, soğuk ter.
 
DULCAMARA: Havalar soğuduğunda veya hava değişimlerinde (uçak, klima) veya denizden sonra ıslak mayoyla kaldıktan sonra ortaya çıkan, sık idrara çıkma belirtisi ile idrar yolları enfeksiyonlarında. 2-3 saat içinde iyileşmezse mutlaka doktora gösterin.
 
FERRUM PHOSPHORICUM: Soğuk algınlığı, kulak enfeksiyonu, yazın ishal. Çocuğun yüksek ateşi olduğunu fark etmezsiniz, kırmızı yanaklarla oyuna devam eder. Ateş sırasında az terler.
 
GELSEMIUM: Baş ağrısı, başdönmesi, kırmızı surat, titreyerek üşüme, sonra yüksek ateş, ama sadece baş bölgesinde hissedilir. Ateş sırasında az susama.
 
IPECACUANHA: Karışık yiyecekler nedeniyle mide şikayetleri ve kusma. Balgam çıkararak öksürük ve balgamlı kusma. Dil temizdir.
 
NUX VOMICA: Sabah erken saatlerde şikayetler başlar veya artar. Şiddetli mide bulantısı ile başlayan mide ve bağırsak enfeksiyonları, ağızda acı tat, kusma, ishal veya kabızlık, şiddetli başağrısı. Soğuk içeceklere istek. Pantolonun beli sıkar. Soğuğa karşı aşırı hassasiyet. Sinirli, sabırsız ruh hali.
 
PHTOLACCA: Çok ağrılı boğaz enfeksiyonları. Yutkunmak çok acıtır. Koyu kırmızı/mor küçük dil ve şiş bademcikler, çoğunlukla gri paslı. Kapalı dişlerin arasından içine hava çekmek boğaz ağrısını hafifletir.
 
SAMBUCUS NIGRA: Bebeklerde tıkalı burunla seyreden nezle, sadece uyanık olduğu saatlerde terler. Öksürük ve ses kısıklığı.
 
SPONGIA: Ses kısıklığı ve sürekli boğazını temizleme ile başlayan enfeksiyonlarda. Sonra nefes alırken kuru ve havlar gibi bir öksürük, geceyarısı öten öksürük. Öksürürken boğazını tutar. Gece terleme, boğulur gibi nöbetler, sıcak içecek öksürüğe iyi gelir.
 
Belirtilen tüm remediler erişkinlerdeki benzer şikayetler için geçerlidir.
 
Uyarı: Şikayetler 2-3 saat içinde iyileşmezse mutlaka bir doktora başvurun.